Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Mart 2024 Cumartesi

Adidas, trafik ışığı ile muhalefeti birleştirdi

Alman Futbol Federasyonu'nun (DfB), 77 yıllık Adidas ortaklığını sonlandırarak Amerikan markası Nike ile anlaşma kararı Almanya'da tartışmalara yol açtı.

Adidas'ın federasyona yıllık 50 milyon avro ödediği mevcut anlaşmasının yerini, 2027'den itibaren yedi yıl süreyle yıllık 100 milyon avrodan fazla ödeme yapacak olan Nike alacak. 

Bu geçiş, ülkenin politika ve spor dünyasından tepkileri beraberinde getirdi. Almanya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Robert Habeck, Alman Milli Takımı'nı Adidas'ın üç çizgisiz düşünmenin zor olduğunu ifade ederken, Sağlık Bakanı Karl Lauterbach da Adidas'ın milli formada olmamasının yanlış bir karar olduğunu belirtti ve bir Amerikan şirketine geçişin gelenek ve yurt hissini yok ettiğini vurguladı. 

Ana muhalefet partisi CDU'nun Genel Başkanı Friedrich Merz, DfB'nin kararını vatanseverlikten uzak bulduğunu belirtirken, CSU Genel Başkanı Markus Söder kararı "yanlış, üzücü ve anlaşılamaz" olarak değerlendirdi. Thüringen Eyaleti Başbakanı Bodo Ramelow ise her şeyin para ve dolar etrafında dönmesinden yakınarak, yerel ürünlerin önemsenmesi gerektiğini söyledi.

Geri Dön 23 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN