Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
28 Ekim 2022 Cuma

Acil gaz desteği yolda

Almanya’da koalisyon hükûmeti vatandaşı doğalgaz pahalılığına karşı desteklemek için acil gaz desteğini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Acil gaz desteği yolda

Almanya’da trafik ışığı koalisyonu, artan doğalgaz fiyatlarına karşı vatandaşı desteklemek adına acil doğalgaz yardımı planını hayata geçirmeyi planlıyor. Acil destek kapsamında doğalgaz müşterileri aralık ayında taksit ödemesinden muaf olacak. Bu destekle birlikte, tavan fiyat uygulaması yürürlüğe girene kadar vatandaşların rahatlaması hedefleniyor. Öte yandan acil gaz desteğinden yılda 1,5 milyon kilovatsaatin altında gaz tüketen mesken ve işyerleri faydalanacak.

Acil gaz desteğinin 2 Kasım Çarşamba günü Bakanlar Kurulundan geçmesi bekleniyor. Desteğin maliyeti ise 12 milyar avro olacak. Finansmanı yeni kurulan Ekonomik İstikrar Fonundan karşılanacak.

Hükûmet ne demişti?

Bununla birlikte Almanya Başbakanı Olaf Scholz da önceki gün, mart ayından itibaren yürürlüğe girmesi planlanan doğalgazda tavan fiyat uygulamasının öne çekileceğini belirtmiş ve olası bir başlangıç ​​tarihi olarak 1 Ocak'ı değerlendeceklerini söylemişti.

Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck de mali yardımı elektrik tüketicileri için önceden planlanandan daha erken başlatmayı tartıştıklarını söylemiş ve "Her hâlükarda, enerji fiyatlarındaki indirim en geç ocak ayında başlamalı. Amacımız bu” demişti.

Geri Dön 28 Ekim 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN