Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
28 Nisan 2023 Cuma

2023 büyüme tahminleri arttı

Almanya’da federal hükûmet, 2023 yılı için yüzde 0,2 olarak açıklanan resmi büyüme beklentisini revize ederek yüzde 0,4’e yükseltti. 

Federal hükûmet, resmi büyüme beklentisini yüzde 0,4’e yükseltti. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ekonomi Bakanı Robert Habeck, kış aylarındaki enerji krizinin atlatılmasının ardından ekonomide resesyon ihtimalinin azaldığını söyledi. Yeşiller Partili Bakan, pandemi ve Ukrayna krizine rağmen Almanya’nın dirayetli bir ülke olduğuna vurgu yaparak ekonomide kademeli bir toparlanmanın başladığını bildirdi. 

Önümüzdeki yıl için büyüme tahmini yüzde 1,4

Bakanlığın raporunda, sanayi üretimindeki ve iş piyasalarındaki rahatlamanın ekonomik canlanmaya işaret ettiği belirtildi. 2024 için büyüme tahminini ise yüzde 1,6 olarak açıklandı. 

Enflasyon tahminleri ise  0,1 puan aşağı çekildi. Geçtiğimiz yıl yüzde 6,9 olan enflasyonun bu sene yüzde 5,9'a, 2024'te ise yüzde 2,7'e düşeceği öngörülüyor.

Geri Dön 28 Nisan 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN