Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
11 Kasım 2023 Cumartesi

15 yaşındaki çocuk, sınıf arkadaşını silahla öldürdü

Badem-Württemberg'de, 15 yaşındaki bir çocuk okulda sınıf arkadaşını başından silahla vurarak öldürdü.

15 yaşındaki çocuk, sınıf arkadaşını silahla öldürdü

Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletindeki Offenburg şehrindeki Waldbach Okulu'nda şok edici bir olay yaşandı. Okulda, 15 yaşındaki bir öğrenci sınıf arkadaşını silahla vurarak öldürdü. Cinayetin ardından bölgeye çok sayıda polis ve ambulans gönderildi, okuldaki 180 öğrenci tahliye edildi.

Olayın detaylarına dair polis açıklamasında, saldırgan öğrencinin sınıfa girip özellikle sınıf arkadaşını hedef aldığı belirtildi. Saldırının ardından özel kuvvetlerin düzenlediği operasyonla zanlının yakalandığı ve gözaltına alındığı bildirildi. Çocuğun ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı ancak tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği ifade edildi.

Okulun, öğrenme güçlüğü çeken özel öğrencilere yönelik olduğu ve saldırgan ile kurban arasında kişisel husumet bulunduğu belirtildi.

Okullarda şiddet sarmalı

Uzmanlar, Almanya'da son yıllarda okullardaki şiddet olaylarının endişe verici bir seviyeye ulaştığını ve özellikle silah kullanılarak gerçekleştirilen bu tür olayların okullardaki güvenlik sorununu bir kez daha gündeme getirdiğini vurguladılar.

Ayrıca, Hamburg kentindeki Stadtteilschule Blankenese Okulu'nda dün yaşanan olayda, bir öğretmenin silahla tehdit edilmesi üzerine 12 ila 14 yaşları arasında 4 çocuğun polis tarafından gözaltına alındığı belirtildi. Polis, çocukların üzerinden 2 adet oyuncak silah çıktığını açıkladı.

Geri Dön 11 Kasım 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN