Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
05 Kasım 2022 Cumartesi

1,5 milyon avroluk ‘maske’ davası

Almanya’da maske skandallarıyla ilgili davalar sürüyor. Bavyera hükûmetinden de 1,5 milyon avro tazminat talep edilen bir dava açıldı.

Pandeminin başladığı dönemde Bavyera eski Sağlık Bakanı CSU’lu Melanie Huml’ın kayak hocası Çin’den 400 binin üzerinde maske sipariş etti. O dönemde telefonda yapılan konuşmada eyalet yöneticileri maske başına 4,5 avro ödemeyi kabul etmişti. Anlaşma sonrasında sipariş edilen maskeler, Devlet Sağlık ve Gıda Güvenliği Dairesi tarafından onaylanmadı ve ürünler pazarlanamaz olarak sınıflandırıldı, satın almalar durduruldu. 400 binin üzerinde maskenin bir kısmı sonradan başka kurumlara satıldı, bir çoğu ise tarihi geçmesi nedeniyle imha edildi. 

Anlaşmanın telefonda sözlü olarak yapıldığını söyleyen eyalet yönetimi sürecin yazılı olarak tamamlanmadığını ifade ediyor. Maskeleri Çin’den ithal eden girişimci ise mali kayıplarının karşılanmasını talep ediyor.

Geri Dön 05 Kasım 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN