Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Şubat 2023 Salı

Hatay’da iki deprem daha: Ölü ve yaralılar var

Hatay'da dün akşam 6,4 ve 5,8 büyüklüğünde iki deprem yaşandı. Depremde, önceden ağır hasarlı binaların önemli bölümü yıkıldı. Az hasarlı binalar ise ağır hasarlı hâle geldi. Resmi rakamlara göre en az 6 kişi öldü, 18'i ağır 294 kişi yaralandı.

Hatay’da iki deprem daha: Ölü ve yaralılar var

Kahramanmaraş merkezli depremlerle 6 Şubat’ta yerle bir olan Hatay’da dün akşam saatlerinde iki deprem daha meydana geldi. Depremlerden ilkinin büyüklüğü 6,4, ikincisinin ise 5,8 olarak kaydedildi. Samandağ merkezli depremler sonucunda ayakta kalan binaların da önemli bir kısmı yıkıldı. Şimdiye kadar resmi rakamlara göre 6 kişi öldü, 294 kişi de yaralandı.

Deprem bölgesinden edindiğimiz bilgilere göre; depremin akşam saatlerinde olması daha büyük bir faciayı engelledi. Zira gündüz vakitlerinde insanlar hasarlı evlerine girerek eşyalarını alıyor, duşa giriyor veya başka bir yere taşınmak için nakliye işlemleri yapıyordu. Şehrin önemli bir kısmında hâlâ elektrik olmadığı için bu işlemler akşam karanlığında yapılamıyordu ve bu nedenle binaların içinde çok az insan vardı.

Ne var ki depremin ardından artık neredeyse herkes sokakta ve yeterli çadır olmadığından şikayet ediliyor. Bir başka olumsuzluk ise dün gece Hatay’da havanın yağışlı olmasıydı. Binlerce insan yağmur altında kaldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaralı 294 kişiden 18’inin durumunun ağır olduğunu açıkladı. Ayrıca Bakan Koca, Hatay, İskenderun ve Reyhanlı’da tedavileri süren 95 kişinin de bu depremlerin ardından tedbir amaçlı Adana ve Dörtyol’daki devlet hastanelerine sevk edildiğini duyurdu.

Hatay merkezli depremler; Kahramanmaraş, Kilis, Mersin, Diyarbakır, Gaziantep, Adana ve Antalya’da hissedildi.

AFAD ise hasarlı binalar için uyarıda bulundu. Deprem sonrası bölgedeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi söylendi. 

Geri Dön 21 Şubat 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN