Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Şubat 2023 Salı

Depremde can kaybı artıyor

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremde Türkiye’deki 10 kent yıkıma uğradı. Şimdiye kadar resmi rakamlara göre 31 bin 643 kişi öldü, 80 bin 278 kişi yaralandı.

Depremde can kaybı artıyor

Arama-kurtarma çalışmalarında da büyük oranda sona gelindi. Bazı yerlerde enkaz kaldırmalar başladı. Enkaz kaldırmaların başlamasına tepkiler de var. Hâlen enkaz altında hayatta kalanların olabileceği, enkaz kaldırmanın ise bu kişileri kurtarma umudunu yok edeceği söyleniyor.

Bölgede çadır kentler kuruluyor. Depremzedelerin diğer kentlere tahliyesi de sürüyor. Ancak depremin yıktığı kentlerde su, gıda, çadır ve tuvalet erişiminde sıkıntılar var. Bununla birlikte bölgede güvenlik sıkıntısı da yaşanıyor. Birçok yerde şiddet görüntüleri ortaya çıktı. Uzmanlar ayrıca salgın hastalıklara karşı bölgedekilerin maske takmasının önemli olduğunu vurguluyor.

Geri Dön 14 Şubat 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN