Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Ağustos 2023 Çarşamba

Çanakkale'de büyük orman yangını

Çanakkale'de dün orman yangını başladı. Yangın yerleşim yerlerine ulaştı. Toplam dokuz köye 337 hane ve 1.251 kişi tahliye edildi.

Çanakkale'de büyük orman yangını

Çanakkale’de Kayadere köyü yakınındaki ormanlık alanda dün başlayan yangın, büyük bir mücadeleye neden oldu. Yangının nedeni henüz net olarak belirlenememiş durumda.

Olayın bildirilmesiyle birlikte, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri hızla harekete geçti. Rüzgarın etkisiyle yayılan alevlere karşı mücadele için havadan ve karadan birçok ekip sevk edildi. Jandarma ekipleri de olay yerine ulaşarak çalışmalara katıldı.

Yangının büyümesini engellemek amacıyla çaba sarf eden ekipler, bölge halkının güvenliğini sağlamak için Kayadere köyünden tahliye işlemlerini gerçekleştirdi. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar da güvenli bölgelere nakledildi.

Yangının etkisiyle önce Kayadere, Ulupınar, Belen köyleri ve Damyeri mevkisi tahliye edildi. Daha sonra ise Yağcılar, Aşağıokçular, Kalabaklı, Kızılcaören ve Taşlıtarla köyleri de tahliye edildi.

Çanakkale Valiliği'nin açıklamasına göre, yangına 30 hava aracıyla müdahale edilmesine rağmen rüzgarın etkisiyle yangının yayılma eğilimi gösterdiği ifade edildi. Alevler nihayetinde merkez ilçeye bağlı Yağcılar köyüne ulaştı ve köydeki birçok ev yangınla birlikte zarar gördü.

1.251 kişi tahliye edildi

Olayın güvenlik sebepleriyle, Çanakkale-Çan kara yolu sivil araç trafiğine kapatıldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, dokuz köyde 337 hane ve 1251 kişinin tahliye edildiğini açıkladı. Sarıcaeli Köyü Yaşlı Bakım Evinden 72 kişi Terzioğlu KYK Yurduna yerleştirildi. Ayrıca, Çanakkale-Çan kara yolu ve Çanakkale Boğazı'nın deniz trafiğine kapatıldığı belirtildi.

Geri Dön 23 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN