Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Ağustos 2023 Perşembe

3 Ağustos

İşte tarihte 3 Ağustos günü yaşanan bazı olaylar…

1071 - Selçuklu orduları, Sanduk Bey komutasında; Bizans İmparatoru Roman Diyojen'in Malazgirt ve Ahlat'a gönderdiği kuvvetleri geri çekilmeye zorladı ve daha sonra Karahas'taki savaşta Bizans güçlerini dağıttı.

1492 - Cenovalı kaşif Kristof Kolomb, İspanya'dan 3 gemi ile yola çıktı. 63 gün sonra, 12 Ekim günü Hindistan'a vardığını zannederek Amerika Kıtası'na ayak bastı.

1878 - Milano’da La Scala Opera Binası açıldı.

1924 - Üzerinde Türkiye Cumhuriyeti yazısı taşıyan bronz 10 kuruşluk paralar tedavüle girdi.

1936 - Siyah atlet Jese Owens üç gün içinde Berlin olimpiyatlarında 4 dalda altın madalya kazanarak Hitler'in ari ırk teorisine büyük bir darbe vurdu. Owens, kısa mesafe koşularda ve uzun atlamada toplamda 4 altın madalyayı 3 dünya rekoru kırarak aldı. Owens’in en büyük rakibi Alman atlet Luz Long oldu. Uzun atlamada Long’u geçen Owens’ı ilk tebrik eden de Long oldu ve ikili uzun süre arkadaş kaldı. Ta ki Luz Long 2. Dünya Savaşı’nda ölene kadar. Daha sonra Owens, Luz Long’un oğlunun nikâh şahidi oldu.

1948 - Türkiye’nin Serbest Güreş Milli Takımı, Londra Olimpiyatları'nda birinci oldu.

1949 - Çin Halk Cumhuriyeti’nin Birleşmiş Milletler’e katılma talebi reddedildi.

1957 - Samuel Beckett'in oyunu "Godot'yu Beklerken" ilk kez Londra'da sahnelendi.

1988 - Sovyetler Birliği, Kızıl Meydan'a inen Alman pilot Mathias Rust'u serbest bıraktı.

2002 - Türkiye’de AB'ye uyum süreci çerçevesinde kabul edilen yasayla 'savaş ve yakın savaş tehdidi' dışında idam cezası kaldırıldı.

Geri Dön 03 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN