Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
07 Haziran 2022 Salı

Yüz binlerce emekliden birinin maaşı 1000 avronun altında

Federal Çalışma Bakanlığı, Sol Parti’nin soru önergesine verdiği cevapta Almanya’daki 600 bin emeklinin (emeklilerin 7’de 1’i) 1000 avronun altında emekli maaşı aldığını söyledi.

Sol Parti Meclis’e soru önergesi verdi. Federal Çalışma Bakanlığı bu önergeyi yanıtladı. Bakanlığın yanıtına göre emeklilerin yaklaşık 7’de 1’i yani 600 bin emekli, aylık 1000 avronun altında maaş alıyor.

Sol Partili Sören Pellmann, RND’ye verdiği demeçte “Bu kabul edilemez bir durum. On yıllarca çalışıp prim ödeyen bir kişi yeterli bir emekli maaşını hakediyor. Uçan fiyatlar düşünülecek olursa; ‘Grundrente’ çok düşük ve yaşlılıklarında insanlara hiç bir güvence sunmuyor. 40 yıl sigorta primi ödeyen bir kişi 1200 avronun altında emekli maaşı almamalı” dedi.

Emeklilik sorunu önümüzdeki yıllarda büyüyeceğe benziyor. Federal İstatistik Dairesi (Destatis) verilerine göre emeklilik yaşı gelen kişi sayısı 2035 yılında 20 milyona yükselecek. Yani önümüzdeki yıllarda işgücüne katılacak kişiden daha fazla kişi işgücünü terk edecek.

Geri Dön 07 Haziran 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN