Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Temmuz 2022 Cuma

"Yüksek enflasyon uzun süre hayatımızda olacak"

Avusturya Ekonomik Araştırma Enstitüsü uzmanları üretici fiyatlarını değerlendirerek yüksek enflasyonun uzun süre daha yaşanacağı konusunda uyarıda bulundu.

Avusturya Ekonomik Araştırma Enstitüsü’nden uzmanlar, üretici fiyatlarındaki artış göz önüne alındığında, enflasyonun etkilerinin henüz tüketicilere tam olarak yansımadığı uyarısında bulundu. Bu gidişle enflasyonun Avrupa genelinde uzun bir süre daha yüksek seviyede kalacağını ve avronun değer kaybedeceğini öngören uzmanlar, Avrupa Merkez Bankası’nın faiz oranını yüzde 4’e çıkarması gerektiğini savundu. 

Bununla birlikte İşçiler Odası’nın verilerine göre, Avusturya’da süpermarketlerde satılan dondurulmuş kızarmış patateslerin fiyatı, yıllık bazda yüzde 81 arttı. Yumurta ise yüzde 42 zamlandı. İşçiler Odası, temel gıda ürünlerinde geçici bir KDV indirimi yapılması talebini yineledi. 

Geri Dön 01 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN