Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
03 Mayıs 2022 Salı

Yoksulluk, yoksulluk yaratıyor: Her 4 geçten biri fakir

Alman Refah Eşitliği Derneği verilerine göre Almanya’da 18-24 yaş arası 4 gençten biri (yüzde 26) yoksulluk sınırının altında. Bunun başlıca sebebi olarak yine yoksulluk gösteriliyor.

Alman Refah Eşitliği Derneği verilerine göre Almanya’da 18-24 yaş arası 4 gençten biri (yüzde 26) yoksulluk sınırının altında. İstatistiklere göre yoksulluktan en çok etkilenen yaş grubu 18-24 yaş arası. Yoksulluğun başlıca sebebi olarak ise yine yoksulluk gösteriliyor. Bu, düşük gelir grubundaki ailelerin çocuklarının yetişkinlik dönemine geçerken mali destekten yoksun olmasından kaynaklanıyor.

Almanya’da tek başına yaşayanlar için yoksulluk sınırı 2019 yılında 1074 avroydu. Bu sınıra göre Almanya’daki 18-24 yaş arası gençlerin yüzde 26’sı (her 4 gençten 1’i) yoksul. 20 yaş altında yoksulluk sınırının altında olanların oranı yüzde 20,2, 25-49 yaş arası yüzde 14,3, 50-64 yaş arası yüzde 12 ve 65 yaş üstünde yüzde 16,4 olarak ölçüldü.

Geri Dön 03 Mayıs 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN