Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Mayıs 2022 Çarşamba

Yeşiller: Savaştan kâr eden şirketlerden savaş vergisi alınsın

Almanya’da Yeşiller Partisi, savaş nedeniyle kâr eden şirketlerden savaş vergisi alınmasını önerdi. Öneriye FDP karşı çıktı.

Yeşiller: Savaştan kâr eden şirketlerden savaş vergisi alınsın

Almanya’da Yeşiller Partisi’nden Ukrayna-Rusya savaşı nedeniyle kârını artıran şirketlerden savaş vergisi alınması önerisi geldi. Partiden yapılan açıklamada "Bazı şirketler bilerek bu savaşın dehşetinden kâr ediyor. O zaman buna vergi getirmeliyiz" denildi. Partinin Eş Başkanı Ricarda Lang, alınacak savaş vergisinin kriz zamanlarında birlikte yaşamın güçlendirilmesine katkı sağlayacağını söyledi.

Savaş vergisi talebine tepki ise Hür Demokratik Parti’den (FDP) geldi. FDP’li vekil Katja Hessel, şirketlerin zaten yük altında olduğunu söyleyerek Yeşiller’in talebine karşı çıktı. Hessel, "Koronavirüs salgınının ardından yüksek enerji fiyatları ve çöken tedarik zincirleri görüldü. Vergi artışıyla ilgili tartışmalarla belirsizliği körüklemek yerine yeni büyümenin çerçevesini belirlememiz gerekiyor" diye konuştu.

Geri Dön 04 Mayıs 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN