Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
28 Haziran 2022 Salı

Yeşiller Partisi: Hızlı testler ücretsiz olmaya devam etsin

Yeşiller Sağlık Politikası Sözcüsü Janosch Dahmen, hızlı testlerin ücretsiz olmaya devam etmesi gerektiğini söyledi.

Yeşiller Partisi: Hızlı testler ücretsiz olmaya devam etsin

Alman Basın Ajansı’na konuşan Dahmen, “Hızlı testler, enfeksiyon sürecini takip edebilmek için en etkili araç. Sonbaharda bu testlere ihtiyacımız olacak" dedi. 

FDP Meclis Grup Lideri Christian Dürr ise Welt’e değerlendirmelerde bulundu. Dürr, "Testlerin etkili bir araç olduğunda hemfikiriz. Ancak bu testlerin mali yükü hükümete ağır, eyaletlerin de katkısını bekliyoruz" dedi.

Saksonya-Anhalt Sağlık Bakanı Petra Grimm-Benne, federal eyaletlerin zaten kreşlerde ve okullarda yapılan testlerin finansmanını sağladığını söyledi. 

Bavyera'nın Sağlık Bakanı Klaus Holetschek, "Testler için katkıda bulunamayız. Hâlihazırda her eyalet aşı merkezlerinin mali yükünü zaten üstleniyor" diye konuştu. 

Alman Pratisyen Hekimler Birliği başkanı Ulrich Weigeldt ek olarak "Koronavirüsle ilgili ilaçlara karşı yüksek beklentileriniz olmasın. Bu her şeyin yoluna girmesi anlamına gelmeyecek" dedi. 

Almanya’da herkes için ücretsiz koronavirüs testi uygulaması 30 Haziran’da sona erecek. Temmuzdan itibaren hızlı testler 3 avroya yapılacak. Federal Sağlık Bakanı Lauterbach, böylece devletin milyarlarca avro tasarruf edeceğini savundu.

Geri Dön 28 Haziran 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN