Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Haziran 2022 Cuma

Yeşiller: Et tüketimi azaltılmalı

Yeşiller, yoksul ülkelerde artan açlık nedeniyle Almanya genelinde et üretiminin azaltılmasını talep ediyor. 

Yeşiller’den Anton Hofreiter N-tv ile yaptığı röportajda, “Ukrayna Savaşı yoksul ülkelerde yaşanan gıda krizini derinleştirdi. Hayvancılıktan çok, tarım yapılacak arazilere ihtiyacımız olduğu çok açık. Et üretimi miktarını azaltmalıyız” diye konuştu.

Tarım Bakanlığı'nın verilerine göre, Almanya'da yetiştirilen tahılın neredeyse yüzde 60’ı büyük baş hayvanların yemlerine gidiyor. Sadece yüzde 20’sinden ise insanlar faydalanabiliyor. Yani daha az et, ihtiyacı olan ülkelere gönderilecek daha fazla tahıl anlamına geliyor. 

Geçtiğimiz yıla göre neredeyse yüzde 60 artan et fiyatları göz önüne alındığında vatandaş zaten et tüketimini ister istemez sınırlamaya başlamıştı. Agrarmarkt Information-Gesellschaft (AMI) verilerine göre, 2022'nin ilk çeyreğinde, önceki yıla göre yüzde on daha az domuz, yüzde 14 de daha az sığır kesimi yapıldı. 

Geri Dön 10 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN