Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
02 Ağustos 2022 Salı

Yeşiller: Biz oldukça nükleer santraller açılmayacak

Yeşiller Partisi’nin 28 yaşındaki Eş Başkanı Ricarda Lang, nükleer enerjiye kati suretle karşı olduklarını söyledi ve ekledi; "Biz olduğumuz sürece nükleer santraller tekrar açılmayacak".

Yeşiller: Biz oldukça nükleer santraller açılmayacak

Yeşiller Partisi Eş Başkanı Ricarda Lang, ZDF yayınına katıldı. Federal Maliye bakanı FDP’li Christian Lindner’in nükleer santrallerin gerekirse 2024 yılına kadar açık kalması gerektiğini sözlerine tepki gösteren Lang, "Lindner’in bu isteği  biz olduğumuz sürece, kesinlikle olmayacak. Almanya'da doğalgazla çalışan elektrik santrallerinin çok küçük bir bölümü nükleerle değiştirilebilir" ifadelerini kullandı.

Lang sorunun elektrik değil, ısınma olduğunu söyledi. Ancak halk aynı fikirde değil. INSA’nın yaptığı son ankete göre halkın yüzde 70’i açık olan nükleer santrallerin bir süre daha faaliyet göstermeye devam etmesinden yana. Dahası, nükleer santrallere karşı olan Yeşiller Partisi’nin seçmenlerinin yüzde 54 de aynı görüşte.

Bunda, kışın yaklaşmakta olan enerji kıtlığı ve Almanya’daki son 3 nükleer santralin hizmet ömrünün 31 Aralık 2022’de sona erecek olması etkili oldu. 

Ayrıca nükleer enerji tartışmasında ankete katılanların yüzde 25'i Yeşilleri ‘en güvenilir parti’ olarak görüyor. Bu oran SPD için yüzde 22, FDP içinse yüzde 15’te kalıyor.

Geri Dön 02 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN