Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Ağustos 2022 Çarşamba

Yeni yardım paketi: Vergi iadesi gelebilir

Almanya’da artan enflasyon nedeniyle devletin ek vergi geliri de yükseldi. Maliye Bakanı Christian Lindner, ek vergi gelirinin önümüzdeki yıl vergi mükelleflerine iade edilebileceğinin sinyalini verdi.

Yeni yardım paketi: Vergi iadesi gelebilir

Paketin maliyetinin 10 milyar avroyu geçebileceği ifade edildi. Maliye Bakanı ayrıca bu hafta 2024 yılı için 4 milyar avroluk bir yardım planı konsepti sunacak. Taslaklara göre, temel vergiden muaf olan güncel olarak 10 bin 350 avroluk miktar, önümüzdeki yıl yaklaşık 10 bin 600 avroya ve 2024'te de 10 bin 933 avroya çıkarılacak. Gelir vergisi oranları enflasyona göre yeniden belirlenecek. 

Hesaplamalar, 2022’de yüzde 6’lık bir orana göre yapılmıştı, gelecek yıl bu oranlara yüzde 2,5’lik bir artış daha eklenecek. 

Lindner’in konseptine göre, ilk 2 çocuk için çocuk parası da 2023’te 8 avro artarak 227 avroya yükselecek. 

Üçüncü çocuk için ebeveynler 2 avro daha alacak. Dördüncü çocuklar için ise artış olmayacak. Dört çocuk için alınan para 250 avro olarak kalacak. Sonraki yıl, ise ilk üç çocuk için çocuk parası tekrar 6 avro artırılacak.

Geri Dön 10 Ağustos 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN