Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
05 Ağustos 2022 Cuma

Yeni koronavirüs önlemleri kafa karışıklığı yarattı

Sağlık Bakanı ve Adalet Bakanı 1 Ekim’den itibaren geçerli olacak koronavirüs önlemlerini duyurdu. Ancak önlemlerdeki belirsizlik kafa karışıklığına sebebiyet verdi.

Yeni koronavirüs önlemleri kafa karışıklığı yarattı

Sunulan yasa taslağında ‘taze aşılı’ kavramı dikkati çekiyor. Aşılılara yönelik muafiyetlerden yararlanabilmek için son doz üzerinden 3 ay geçmemiş olması gerekiyor. Yasa taslağına göre, eyaletlere; barlarda, restoranlarda, sinemalarda, tiyatrolarda ve diğer eğlence mekanlarında yeniden FFP2 maskeleri zorunlu yapma yetkisi veriyor.

Maskeye alternatif olarak ziyaretçiler, 3 aydan eski olmayan bir negatif test veya iyileşme veya aşı kanıtı sunmak zorunda olacak. Fakat dördüncü doz aşı şu ana kadar sadece 60 yaşın üzerindeki kişilere ve sağlık personel için tavsiye ediliyor. Yani mevcut durumda dördüncü doz aşı yaptırmamış olanlar, restorana girerken test yaptırması gerekecek. En büyük sorunlardan biri de zaten personel sıkıntısı çeken birçok sektörde gelen müşterilerin 3G’sinin kontrolünü kim yapacak. 

Alman Tabipler Birliği, hazırlanan taslaklarda okulların kapanmasıyla ilgili kararların olmamasını memnuniyetle karşıladı. Funke Medya’ya konuşan Birlik Başkanı Klaus Reinhardt, “Önlemler konusunda bazı yerlerde hala belirsizlikler var. Hastanelere aşırı yüklenme olursa ne yapılacağı net değil. Almanya genelinde tek tip önlemlerin alınmasına ihtiyaç var” dedi. 

Alman Hastaneler Birliği ve Yasal Sağlık Sigortası Birliği de enfeksiyon sürecinin takibiyle ilgili düzenlenmelerin belirsiz olduğuna dikkat çekti. 

Alman Hasta Hakları Koruma Vakfı Başkanı Eugen Brysch, bakımevlerinde yaşayan insanların daha iyi korunması gerektiğini ifade etti. 

Alman Aile Hekimleri Birliği de bazı önlemleri  günlük hayatta uygulanamaz olduğu gerekçesiyle eleştirdi. Yapılan açıklamada, “Tam aşılıların kültür sanat etkinliklerinde maske takmaması nasıl denetlenecek.”dendi. 

Alman Öğretmenler Birliği, maske zorunluluğunun, 5’inci sınıflardan itibaren getirilmesi kararını eleştirdi ve ilkokulların da bu kapsama alınması gerektiğini bildirdi. 

Alman Şehirler Birliği de taslaklardaki açık noktalara dikkat çekti ve açıklamada “Sonbaharda hızlı testler yeniden ücretsiz olacak mı, sağlık çalışanlarına yönelik zorunlu aşılama uygulaması devam edecek mi gibi konular hala netleşmedi”denildi. 

Geri Dön 05 Ağustos 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN