Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
02 Temmuz 2022 Cumartesi

Yeni göçmenlik yasası hazırlanıyor

Almanya’da kalifiye işçi açığına çözüm olarak yeni göçmenlik yasası hazırlanıyor. Duyuruyu Çalışma Bakanı Hubertus Heil ile İçişleri Bakanı Nancy Faeser yaptı.

Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil, İçişleri Bakanı Nancy Faeser ile birlikte yeni bir göçmenlik yasası hazırlığı içinde olduklarını duyurdu. Ayrıntılar henüz açıklamayan Bakan, yeni yasa tasarısını sonbaharda sunmayı planlıyor. ZDF’e konuşan SPD’li Çalışma Bakanı, yeni bir göçmenlik yasasıyla Almanya'daki kalifiye işçi sıkıntısına karşı önlem almak amaçlandıklarını söyledi. Heil, ”Sonbaharda modern bir göçmenlik yasası sunacağız" dedi. 

Detayları henüz belli olmasa da, yeni yasa ile Almanya'da 5 yıl veya daha uzun süre yaşayan ve iyi entegre olmuş göçmenlere ‘kalıcı oturma izni alma fırsatı’ verilmesi amaçlanıyor. 

Geri Dön 02 Temmuz 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN