Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
07 Temmuz 2022 Perşembe

Yeni göç paketi kabul edildi

Almanya Federal İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ilk ‘Göç Paketi’ yasa tasarısı kabinede kabul edildi. 

Yeni göç paketi kabul edildi

Almanya’da kabul edilen göç paketi ile 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle legal olarak 5 yıldan fazla çeşitli statülerde Almanya’da bulunanlar ikâmet izni alabilecek. Buna iltica başvurusu yaptıktan sonra netice alamadığı halde bekleyenler de dahil olacak. Ancak ikamet izni için yeteri derecede Almanca bilmek ve kendi geçimini sağlayabilme gibi şartlar aranacak. 

Ülkeye girerken iltica başvurusu yapabilmek için veya farklı sebeplerden dolayı kimliklerinde ve evraklarında sahtecilik yapanlar 5 yılı geçmiş olsalar bile bu haktan faydalanamayacak. Ayrıca sicil kaydına geçecek suç işleyenler de bu haktan mahrum olacak.

Tasarı ayrıca yurt dışındaki kalifiye işçilerin veya IT uzmanlarının ve aile fertlerinin de Almanya’ya daha kolay gelebilmelerini öngörüyor. Buna ek olarak, dil ve entegrasyon kurslarına erişimin de genişletilmesi planlanıyor. Bakanlık Sözcüsü, “Federal hükümet için söz konusu olan, modern bir göç ülkesinin hakkını veren aktif ve düzenli bir politikayla göç ve entegrasyon politikasında yeni bir başlangıcın şekillendirilmesidir” dedi. Sözcü, zaten toplumun bir parçası haline gelen ve iyi entegre olmuş insanlar için yeni fırsatlar sunmak istediklerini ifade etti. Yasa, Federal Meclis tarafından kabul edilmesi halinde yürürlüğe girecek. Yasanın Federal Konsey’den onay almasına gerek duyulmuyor.

Geri Dön 07 Temmuz 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN