Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
28 Nisan 2022 Perşembe

Yeni destek paketi: Sosyal yardım desteği 2 katına çıktı

Koalisyon partilerinin uzlaştığı sosyal destek paketi kabinede onaylandı.

Yeni destek paketi: Sosyal yardım desteği 2 katına çıktı

Koalisyon partileri SPD, Yeşiller ve FDP ‘yüksek enerji maliyetleriyle başa çıkmak için federal destek paketi’ üzerinde uzlaşmıştı. Söz konusu paket kabinede onaylandı. Böylece Hartz IV alanlara yönelik tek seferlik destek 100 avrodan 200 avroya çıktı. Kabinede onaylanan paket Federal Meclis’te de oylanacak. Destek paketinin maliyeti 40 milyar avro olarak açıklandı.

Pakette neler var?

Sosyal yardım alanlara yönelik daha önce kararlaştırılan tek seferlik 100 avro desteği 200 avroya çıktı.

Akaryakıt fiyatlarındaki vergi 1 Haziran’dan 31 Ağustos’a kadar düşürüldü. Bu vergi indirimiyle akaryakıttan alınan vergiler Avrupa’daki asgari seviyeye düştü.

Vergi mükellefi çalışanlara tek seferlik 300 avro destek ödemesi yapılacak, destek maaşla birlikte verilecek.

Çocuklu ailelere çocuk başına tek sefere mahsus 100 avro ekstra ödeme yapılacak.

Almanya genelinde geçerli olacak aylık 9 avroluk toplu taşıma biletleri 1 Haziran ile 31 Ağustos arasında satılacak. Ancak finansman dahil cevaplanmamış sorular var. Federal hükûmet, yerel yönetimlere 2,5 milyar avroluk bütçe ayırdı. Bu miktar yerel yönetimlerce yererli bulunmadı.

Eyaletlerle federal hükûmet arasında anlaşmazlık

Bir diğer tartışmalı konu da eyaletler ile federal hükûmet arasında yaşanıyor. Eyaletler, artan enerji fiyatları nedeniyle 1,5 milyar avroluk tazminat talep ediyor. Ulaştırma Bakanı Wissing ve Maliye Bakanı Lindner bunu reddediyor. 

Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'nin CDU'lu Ulaştırma Bakanı Ina Brandes, RND’ye yaptığı açıklamada, "Artan enerji fiyatlarında talep ettiğimiz, 1,5 milyar avroluk tazminatın Ulaştırma Bakanlı tarafından reddedilmesi anlaşılmaz bir durum. Bu para, Almanya'daki otobüs ve trenlerin hayatta kalması için şart. Buna rağmen 9 avroluk bilet uygulamasını yapıcı bir şekilde desteklemeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Geri Dön 28 Nisan 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN