Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
07 Haziran 2022 Salı

Yaz tatili öncesi yeni yardım paketi gündemde

Almanya’da Federal Meclis’in gündeminde yaz tatili öncesi yeni bir yardım paketi var. SPD Meclis Grubu Başkanı Rolf Mützenich, dar gelirlilerin daha fazla desteğe ihtiyacı olduğunu söyledi ve 300 avroluk yardımın gündemde olduğunu söyledi.

Yaz tatili öncesi yeni yardım paketi gündemde

Federal Meclis’in gündeminde enflasyon ve hayat pahalılığı var. Yaz tatili öncesi yeni bir yardım paketinin gelebileceği söyleniyor. SPD Meclis Grubu Başkanı Rolf Mützenich, T-online’a yaptığı açıklamada artan gıda ve enerji fiyatlarını işaret ederek "Özellikle dar gelirlilerin daha fazla desteğe ihtiyacı var. Yaz tatilinden hemen önce yeni yardım paketi görüşülmeye başlanacak. Emeklilere 300 avroluk enerji yardımı önerisi de gündemde. Paketin detaylarını istişare edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Maliye bakanı Christian Lindner ise enflasyonun ekonomik kalkınma ve sosyal barışa yönelik en büyük tehdit olduğunu söyleyerek "Önümüzdeki yıl vergi indirimlerini ve oranlarını, enflasyona göre ayarlayan bir gelir vergisi reformu yapacağız" dedi. Bakan Lindner bunun orta ve dar gelirliler için bir rahatlama yaratacağını savundu.

Sosyal Dernek VdK Başkanı Verena Bentele ise yardım paketlerinin herkese uygulanmamasının toplumsal eşitlik ilkesini çiğnediğini söyledi. Bentele,  300 avroluk ek enerji yardımlarından emekliler, hasta ve yaşlı aile yakınlarına bakan insanların yararlanamadığını söyleyerek "Bu anayasanın eşitlik ilkesine aykırı, yasal işlem başlatacağız" diye konuştu.

Geri Dön 07 Haziran 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN