Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Eylül 2022 Salı

Yardım paketine tepkiler

Yardım paketine koalisyon dışı partilerden farklı tepkiler geldi. Birlik partileri paketi ‘çok belirsiz’ diyerek, Sol Parti ise ‘yetersiz’ diyerek eleştirdi.

Koalisyon hükûmeti üçüncü yardım paketinin detaylarını duyurdu. Bunun üzerine toplumun farklı kesimlerinden farklı tepkiler geldi. Koalisyon dışındaki siyasi partiler de bu paketi eleştirdi. CDU/CSU Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Jens Spahn, ZDF’e konuştu.

Spahn, yardım paketinin ‘çok belirsiz’ olduğunu söyledi. Açıklanan paketin etkili ve acil bir destek paketi olmaktan ziyade hükûmetin bir çalışma programı niteliğinde olduğunu ifade eden Spahn, elektrik faturalarında frenin iyi olduğunu ancak belirsiz olduğunu savundu. Spahn, "Hiç kimse hangi fiyattan, ne ödeyeceğini ve bunun ne zaman yürürlüğe gireceğini bilmiyor” dedi ve aynı belirsizliğin 9 avroluk bilet yerine gelecek bilet için de geçerli olduğunu ekledi. Spahn, “Pakette, destek yapılacak gruba odaklanılmamış. Düşük ve orta gelirli kişiler için 1000 veya 2 bin avroyu, tüm emekliler için de tekrar 300 avro verilmesine tercih ederim” dedi.

Sol Parti yetersiz buldu

Sol Parti ise paketi yetersiz buldu. Bu kapsamda sonbaharda ülke çapında protestolar düzenleyeceklerini yineleyen Sol Parti Lideri Martin Schirdewan, söz konusu paketin bahsedildiği gibi ‘büyük’ olmadığını savunarak hükûmet üzerinde baskı kurmaya devam edeceklerini duyurdu. Schirdewan şöyle devam etti:

Yüksek enerji fiyatlarını azaltmak için emeklilere ve öğrencilere yapılan ödemeler de dahil olmak üzere bazı maddeleri memnuniyetle karşıladık ancak küçük ve orta gelirli kişiler için sürekli hibelere ihtiyaç var. Hartz IV yardımlarının - gelecekteki Bürgergeld adı altında yaklaşık 500 avroya çıkarılması yeterli değil. Bunun yerine Sol Parti olarak aylık 687 avroluk destek talep ediyoruz. Ayrıca doğalgaz katkı payı da iptal edilmeli.

"Aşırı sağcılarla ilişkilendirmeyin"

Sol Parti Meclis Grup Başkanı Dietmar Bartsch da açıklanan yardım paketinin ‘toplumsal bir yoksullaşma çığını’ engellemeyeceğini söyledi. "Önümüzdeki hafta yapılacak federal bütçe görüşmelerinde sadece Federal Meclis’te değil, sokaklarda ve meydanlarda da protestoları sürdüreceklerini söyleyen Bartsch, “Sokaktan gelen baskının etkili olacağına kesinlikle inanıyorum” dedi. Bartsch ayrıca Sol Parti’nin protestolarını ‘aşırı sağcılarla’ veya ‘Reich vatandaşlarıyla’ ilişkilendirilmemesi konusunda da uyardı. 

Geri Dön 06 Eylül 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN