Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Eylül 2022 Cumartesi

Yardım paketinden kim, ne zaman ve nasıl yararlanacak?

Almanya’da açıklanan 65 milyar avroluk üçüncü yardım paketi sonrası kafalar karıştı. Peki bu paketten kim, ne zaman ve ne kadar yararlanacak?

Yardım paketinden kim, ne zaman ve nasıl yararlanacak?

Aralık ayında emeklilere 300, öğrencilere 200 avro nakit para yardımı yapılacak. Konut yardımı alanların sayısı arttırılacak. 9 avroluk bilet zam yapılarak devam ettirilecek. Sosyal yardıma zam gelecek. Çocuk parası da 1 Ocak’tan itibaren ayda 18 avro arttırılacak. 

Bunun dışında elektrik fiyatlarında artış sınırı ve şirketlere vergi indirimi planları var. Evden çalışanlar günde 5 avro, senede en fazla 600 avro gelir vergisinden düşebilecekler. 

Bunlar daha önce açıklanmıştı. Şimdiyse FDP’li Adalet Bakanı Marco Buschmann ayrıntılı bir hesap paylaştı. Hesaba göre paket sayesinde sosyal yardım alanlar önümüzdeki 1,5 yıl süresince 752 avro daha fazla para alacak. En büyük destek ise ailelere gidecek. İki çocuğu olan ve yılda 31 bin 200 avro kazanan bir aile yıllık 1582 avro ek gelir elde edecek. Bu hesaba çocuk parası, vergi indirimi, enerji fiyatlarında artış sınırı hepsi dahil. Yani bu kadar havale yapılmıyor. Dolaylı yoldan yapılan indirimler de hesaba katılıyor. 

Özetle en çok yararlanacak olanlar 2 çocuklu ve 32 binin altında kazanan aileler. Emekliler 855, öğrenciler 755, sosyal yardım alanlar 752 avro daha fazla alacaklar. Pakette en az yer bulan kesim her zamanki gibi, Almanya'nın vergi yükünü sırtlayan tek çalışan, evli olmayan, çocuğu olmayan insanlar oldu. Tek çalışıp yılda 28 bin kazananlar sadece 267 avro destek alacak. Yani hiç çalışmayana, tek çalışanın 3 katı destek veriliyor. 

Yılda 156 bin avro kazanan bir kişi bile, tek başına 28 bin kazanandan daha fazla destek alacak. 646 avro avantaj sağlayacak.

Geri Dön 10 Eylül 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN