Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Ağustos 2022 Cuma

‘Yamalı bohça’ eleştirisi

Bonn Üniversitesi’den ünlü Virolog Prof. Dr. Hendrik Streeck, yeni Enfeksiyondan Korunma Yasası taslağında eyaletlerin ne zaman ve hangi durumda daha fazla önlem alacağının belirtilmediği söyledi ve mevcut halini yamalı bohçaya benzetti. 

Streeck, “Şartların netleştirilmesi gerek, aksi halde eyaletler, aslında gerekli olmasa bile daha sert önlem alma yarışına girebilir” uyarısında bulundu.

Maske zorunluluğunu da eleştiren Virolog, “Enfeksiyondan Korunma Yasası'nın değerlendirilme raporu, bir maskenin bir enfeksiyon meydana geldiği yerde takılması durumunda işe yaradığını açıkça göstermiştir. Dolayısıyla örneğin havaalanında uçakta maske takmanız pek bir anlam ifade etmeyebilir. Oktoberfest’te maske takmıyorsunuz, ama daha Oktoberfest'e giderken trende takıyorsunuz. Politikacılar da, vatandaşlar gibi, maskenin daha fazla psikolojik etkiye sahip olabileceğinin, ancak yüksek vakaları veya büyük salgınları kesin önlemediğinin farkında olmalıdır” dedi.

Prof. Streeck, koronavirüs salgınının bu noktasında, hala neden insanlara kişisel sorumluluk alma konusunda güvenilmediğini sordu. 

Geri Dön 05 Ağustos 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN