Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
22 Nisan 2022 Cuma

Yahudi karşıtı saldırılar düzenli olarak artıyor

Almanya İç İstihbarat Teşkilatı, ülkede Yahudilere karşı ırkçı saldırıların düzenli olarak arttığını ve kaydedilen saldırı verilerin yalnızca buzdağının görünen kısmı olduğunu söyledi.

Federal Anayasa Koruma Teşkilatı’nın (BfV) verilerine göre, 2020 yılında 51'si şiddet eylemi içeren 2 bin 351 antisemit (Yahudi karşıtı) saldırı bildirildi. Bu sayılar, verilerin toplanmaya başladığı 2001 yılından sonraki en yüksek seviyeye işaret ediyor. Bununla birlikte veriler, saldırıların 2015 yılından sonra istikrarlı bir biçimde arttığını gösteriyor.

BfV Başkanı Thomas Haldenwang antisemit saldırıların genellikle koronavirüs kısıtlamalarına karşı ve İsrail-Filistin arasındaki çatışmalar sonrasında düzenlenen protesto gösterilerinde görüldüğünü ifade ederek "Yahudi karşıtlığı, Ukrayna’daki savaşla bağlantılı durumlarda da görülüyor" dedi.

Geri Dön 22 Nisan 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN