Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Haziran 2022 Perşembe

Virolog Streeck: Dünya Kupası salgını tetikleyebilir

Bonn Üniversitesi’nden Hendrick Streeck Katar’da düzenlenecek olan Dünya Kupası’nın salgını tetikleyebileceğini söyledi.

Bonn Üniversitesi Viroloji Enstitüsü Başkanı Hendrick Streeck, RTL’e verdiği röportajda, Katar’da düzenlenecek olan Dünya Kupası’na dikkat çekti. Virolog Streeck, "Kasım ayında başlayacak Dünya Kupası’nı bir çok insan kapalı mekanlarda izlemek zorunda kalacak. Bu salgının daha da büyümesini ve dünya genelinde yayılmasını tetikleyebilir. Şimdiden hazırlıkların yapılması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Streeck olası senaryoları önlemek için maskenin önemini vurguladı. Streeck, “Enfeksiyon değerlerindeki artışın en önemli sebeplerinden biri de maske zorunluluğunun kaldırılması. BA.5 gibi oldukça hızlı yayılan yeni varyantlardan korunmanın en kolay yolu maske takmaktan geçiyor. Aşı olmuş dahi olsanız, bağışıklık sisteminiz yeni varyantları tanımadığı için tekrar enfekte olabilirsiniz” dedi.

Sonbaharda yaşlı ve kronik hastalıkları olan risk gruplarının daha iyi korunması gerektiğini söyleyen virolog, ”Risk grubuna dahil olan insanlar için dördüncü doz korona aşısı temel bir korunma olacaktır. Ancak gençlerin şu an için buna ihtiyacı yok, üçüncü doz onlar için yeterli.”diye konuştu. 

Geri Dön 16 Haziran 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN