Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Nisan 2022 Perşembe

Virolog Schimdt-Chanasit’ten uyarı: Koronadan başka hastalıklar da var

Hamburg Üniversitesi’nden Virolog Jonas Schmidt-Chanasit, Sağlık Bakanı Lauterbach’ın gündeminde koronavirüsten başka hastalıkların da olması gerektiğini savunarak, "Sağlık sektörünün içinde bulunduğu finansal krizi çözmek için de somut adımlar atılması şart" dedi.

Dünyanın gündeminde uzun zamandır koronavirüs var. Ne var ki koronavirüs dışındaki diğer hastalıklar da insan hayatını etkilemeye devam ediyor. Hamburg Üniversitesi’nden Virolog Jonas Schmidt-Chanasit Neue Zürcher Gazetesi’ne verdiği demeçte Sağlık Bakanı Lauterbach'ı eleştirerek "Bakan Lauterbach’ın tek gündemi koronavirüs olmamalı. Kanser, kronik hastalıklar ve psikiyatrik çalışmalarla ilgili daha kapsamlı çalışmalar yapılması gerekiyor. Sağlık sektörünün içinde bulunduğu finansal krizi çözmek için de somut adımlar atılması şart. Koronavirüse bağlı ölümlerde düşüş olması, salgının doğru yönetildiğini göstermez" dedi.

Koronavirüsün diğer etkilerine de dikkat çeken Virolog şöyle devam etti:

Toplumun ekonomik, sosyal ve kültürel olarak ne gibi zararlara uğradığını da araştırmak gerekir. Karantina boyunca artan obezite, aile içi şiddet ve kumar gibi bağımlılıklarla ilgili verilerin toplanması şart. Bu veriler bize son iki yılda alınan önlemlerin ne gibi sonuçları olduğunu da gösterecek.

Geri Dön 14 Nisan 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN