Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Haziran 2022 Çarşamba

Vergi indiriminden önce akaryakıta zam yapıldı

Benzin ve motorinde bugün itibarıyla vergi indirim başladı. Ancak indirimden önce benzin istasyonları dizel ve E10 benzin fiyatlarına yüzde 10 bandında zam yaptı.

Birkaç hafta önce 2 avronunun altına düşen akaryakıt fiyatları, litre başına dizelde ve E10’da yeniden 2 avronun üzerine çıktı. Uzmanlara göre, benzinde vergi indirimi en çok petrol şirketlerinin işine yarayacak, yaklaşık 3 milyarlık indirimin bedelini ise vergi mükellefleri yani çalışanlar ödeyecek.

ADAC tarafından yapılan açıklamada, “Ne avro-dolar kuru ne de ham petrol fiyatları mevcut artışlara bir gerekçe olamaz” denildi. 

Şirket, ihtiyacı olanların benzin indirimlerini beklemesine gerek olmadığını, önümüzdeki günlerde benzin istasyonlarında neler yaşanacağını kimsenin bilmediğine dikkat çekti. Ayrıca, Rusya’nın petrol fiyatlarındaki belirleyici rolü ve akaryakıttaki arz ve talep durumu nedeniyle istasyonlarda darboğaz yaşanabileceği ifade edildi.

ADAC, istasyonlardaki güncel benzin fiyatlarını gösteren cep telefonu uygulamalarının kullanılmasını tavsiye ediyor. Yakıt ikmali için en uygun zamanlar, salı, çarşamba veya perşembe günleri, akşam 18:00 ile 20:00 arası. Hafta sonları  benzin her zaman daha pahalı. Ayrıca otobanlardaki benzin istasyonları yerine şehir içinde yakıt ikmali yapılması tavsiyeler arasında. 

Geri Dön 01 Haziran 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN