Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Nisan 2022 Pazartesi

Vatandaşa tasarruf önerileri: Perdeleri kapatın, kaloriferi kısın, sıcak duş almayın

Ekonomi Bakanı Robert Habeck ve Bundesnetzagentur Başkanı Klaus Müller vatandaşlara enerji tasarrufu konusunda önerilerde bulundu.

Federal Ekonomi Bakanı Yeşiller Partili Robert Habeck, vatandaşlara enerji kullanımında yüzde 10 tasarrufa gitmeleri çağrısı yaptı. Habeck, vatandaşların araba yerine bisiklet ya da toplu taşımayı kullanmalarını tavsiye etti ve ekledi, "Akşamları perdeyi kapatıp kaloriferin derecesini düşürerek yüzde 5 oranında enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz".

Bundesnetzagentur Başkanı Klaus Müller ise tüketicileri ve sanayicileri tasarrufa davet etti. Ntv’ye konuşan Müller, "Doğal gazla ısıttığınız suyla gerçekten sıcak bir duş almanızın gerekip gerekmediğini sorgulamanız gerekecek" dedi. 

Rusya’nın doğal gaz akışını kesmesi durumunda ülkenin rezervlerinin en geç sonbahar başına kadar yeterli olacağını söyleyen Müller, "Depolama tesisleri boşalacak ve kıştan önce böyle bir durumun olmasını istemeyiz" dedi.

Baden-Württemberg eyaletinin Tarım Bakanı Peter Hauk, geçtiğimiz ay Almanya’nın Rusya’dan doğal gaz alımını durdurmasını savunmuştu. Hauk, "Kazak giyin. Kışın 15 derece sıcaklığa kazakla dayanabilirsiniz. Kimse bundan ölmez ama başka yerde insanlar ölüyor" demişti.

Geri Dön 18 Nisan 2022 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN