Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Ağustos 2022 Salı

Vatandaş tasarruf yapamıyor: 100 avro enerji parası önerisi

Sparkasse Başkanı Helmut Schleweis, Almanya’da hanelerin yüzde 60’ının tasarruf yapamadığını söyledi. Alman Ekonomik Araştırma Enstitüsü Başkanı Marcel Fratzscher ise kişi başı aylık 100 avro enerji yardımı yapılması gerektiğini ifade etti.

Almanların çoğu, yüksek enflasyon nedeniyle mali sınırlarına giderek daha fazla ulaşıyor. Sparkasse Başkanı Helmut Schleweis, Welt am Sonntag’a verdiği demeçte, “Artan fiyatlar nedeniyle, Almanya’da hanelerinin yüzde 60'a varan kısmı artık gelirlerinin tamamını sadece yaşam giderleri için aylık olarak kullanmak zorunda kalıyor. Bu da nüfusun bu kısımın artık tasarruf yapamayacağı anlamına geliyor. Yani, ülke çapında yaklaşık 40 milyon hane var ve bunların 24 milyonu tasarruf yapamıyor demek” dedi. Sparrkasse verilerine göre, bir yıl önce tasarruf yapanların yüzde 15’i bu yıl kenara para koyamadı. 

Alman Ekonomik Araştırma Enstitüsü Başkanı Marcel Fratzscher ise Deutschlandfunk’a verdiği demeçte, giderek daha fazla insanın borç batağına sürüklendiğini ve gıda bankalarına (Tafel) bağımlı hale geldiğini söyledi.

Fratzscher, federal hükümeti bunu önlemek için doğru bir stratejiye sahip olmamasını da eleştirdi. Yardım paketinin, esas olarak üst gelir gruplarına fayda sağlayacağını hatırlatan Başkan Fratzscher, acilen ‘kişi başına aylık 100 avro enerji yardımı’ yapılması çağrısında bulundu. Fratzscher, “Devlet bunu karşılayabilir. Bu, toplumsal barışı korumakla ilgili bir konu” ifadelerini kullandı.

Geri Dön 23 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN