Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Haziran 2022 Cuma

Vakalar yükseliyor: 3 olası senaryo

Avrupa’daki birçok ülke gibi Almanya’da da koronavirüs vakaları yeniden artışa geçti. Uzmanlar önümüzdeki kış için 3 olası senaryoyu çizdi ve alınabilecek önlemleri sıraladı.

Vakalar yükseliyor: 3 olası senaryo

Almanya’da dün itibarıyla günlük vaka sayısı 77 bin 636 olarak tespit edildi, 90 kişi de koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Vaka sayısı geçen haftanın aynı gününe göre 30 bin arttı.

Bununla birlikte federal hükûmetin Koronavirüs Uzmanlar Komisyonu 2022-2023 sonbahar/kış pandemi hazırlığı bildirisini sundu. Bildiride kış ayları için 3 olası senaryo çizildi, koruyucu önlemler sıralandı.

En iyimser olan ilk senaryoya göre, sonbaharda, mevcut Omicron varyantından bile daha hafif atlatılabilecek yeni bir virüs oluşabilir. Bu durumda, sadece risk altındaki kişilerin korunması yeterli olacak.  

Daha az iyimser ikinci senaryo da ise bulaşıcı hastalıkların sayısı artacak, ülke çapında maske ve mesafe gibi önlemler geri gelebilir. 

En kötü senaryoda ise, daha tehlikeli bir varyant ortaya çıkabilir, bu durumda hastalığın seyri tam aşılılar da bile ağır geçecek. Sağlık sistemi yeniden ağır bir yükün altına girecek ve 2023 baharına kadar maske takmak zorunlu olacak.

Uzmanlar, sonbaharda daha hızlı kararlar alınabilmesi için yasal dayanakların bir an önce hazırlanmasını öneriyor. Yapılan açıklamalarda ise karantinayla ilgili tedbirler gündemde yoktu. Karantina önlemlerinin  yalnızca daha tehlikeli bir varyant gelirse önerileceği ifade edildi.

Komisyon Başkanı Heyo Kroemer, "Salgın kesinlikle bitmedi. Sonbahar ve kış aylarında ne olacağını kimse bilmiyor” diye konuştu.  

Uzmanlar şunları önerdi:

Enfeksiyon kontrol önlemleri için sağlam yasal düzenleme; federal hükümet ve eyalet hükümetleri arasında pandemi önlemlerinin merkezi koordinasyonu; ülke çapında mümkün olduğunca tek tip ve hızlı iletişim; antiviral ilaca erken dönemde erişim imkânı; hastaların transferi için ülke çapında özel konsept geliştirilmesi; özellikle seyahat bağlamında yeni endişe verici varyantlarla nasıl başa çıkılacağının belirlenmesi.

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach ise Omicron varyantına özel uyarlanmış koronavirüs aşılarının en erken eylül ayında hazır olmasını bekliyor. SPD’li vakan, Moderna’nın çalışmalarının şimdiden umut verici sonuçlar sunduğunu ifade etti.

Geri Dön 10 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN