Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
29 Haziran 2022 Çarşamba

Vakalar artıyor: Sonbahar ve kış dönemi için yeni önlemler gündemde

Berlin Senatosu sonbahar ve kış ayları için yeni önlemleri planlıyor. Toplu taşımada maske zorunluluğu, evden çalışma gibi planlar gündemde.

Vakalar artıyor: Sonbahar ve kış dönemi için yeni önlemler gündemde

Berlin’deki okullarda öğrenciler haftada iki kez ve hafta sonu evde bir kez koronavirüs testi yapabiliyor. RBB 24’ün haberine göre, Eğitim Yönetimi, yaz tatilinden sonra da gönüllü yapılan bu uygulamanın devam edeceğini duyurdu.

Eğitim Senatörü Astrid-Sabine Busse, "Okullardaki hızlı test sayısı yeterli, öğrenciler sonbahar ve kış aylarında da bu testlerden faydalanabilecek” dedi. Okullarda hızlı test uygulamasının uzatılmasının arka planında, yaz tatilinden sonra enfeksiyon sayısının artabileceği endişesi var. Eğitim Yönetimi, okullarda maske zorunluluğu gibi koruyucu önlemlerin Enfeksiyondan Korunma Yasası’nda yeniden düzenlenmesini istiyor. 

Ücretsiz korona testlerine ilişkin yasal yönetmelik, Temmuz ayında sona erecek. 1 Temmuz’dan itibaren, daha önce ücretsiz olarak sunulan Kovid-19 antijen hızlı testler 3 avro olacak.

Bunlarla birlikte Avrupa Birliği, koronavirüs vakalarının arttığı dönemde Covid-19 sertifikalarının kullanımını Haziran 2023'ün sonuna kadar uzatmayı onayladı.

Geri Dön 29 Haziran 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN