Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Mayıs 2022 Cumartesi

Vakalar 70 binin altına düştü, Başbakan Scholz "Salgın bitmedi" dedi

Almanya’da son 24 saatte 68 bin 999 yeni vaka tespit edildi 164 kişi yaşamını yitirdi. Başbakan Olaf Scholz ise "Salgın henüz bitmedi" dedi.

Vakalar 70 binin altına düştü, Başbakan Scholz "Salgın bitmedi" dedi

Almanya’da son 24 saatte 68 bin 999 yeni vaka tespit edildi. 164 kişi koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Aşılama ise durma noktasında.

Başbakan Olaf Scholz, ikinci uluslararası sanal koronavirüs zirvesine katıldı, salgına dair gündemi değerlendirdi. Scholz, “Korona gündemden düştü, Ukrayna Savaşı manşetlerde. Ancak çok açık bir şekilde söyleyebilirim ki; salgın henüz bitmiş değil. Virüsü hafife almayın. Dünya genelinde 6 milyondan fazla insan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Endişe verici yeni varyantlar söz konusu. Küresel anlamda aşılamayı artırmak için daha fazla finansal kaynağa ihtiyaç var” diye konuştu.

Scholz, Dünya Sağlık Örgütü'nün güçlendirilmesi çağrısı yaparak, koronavirüs ile mücadeleye devam edilmesi için ülkesinin Dünya Bankası bünyesinde oluşturulacak fona başlangıçta 50 milyon avro katkıda bulunacağının sözünü verdi. Dünya Sağlık Örgütü'ne (WHO) göre, Avrupa'da 2 milyondan fazla, Amerika’da ise bir milyon insan korona nedeniyle hayatını kaybetti.

Geri Dön 14 Mayıs 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN