Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
02 Ağustos 2022 Salı

Uzmanlar uyardı: Almanya’da büyük elektrik kesintileri yaşanabilir

Almanya’da uzmanlar kışın doğalgaz kıtlığının yanı sıra büyük elektrik kesintilerinin başlamasından endişeleniyor. Nükleer santraller yine gündemde.

Uzmanlar uyardı: Almanya’da büyük elektrik kesintileri yaşanabilir

Elektrik, Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Birliği Elektrik Enerjisi Üretme ve Depolama Bölümü Başkanı Martin Kleimaier, Tagesspiegel gazetesine konuştu. Kleimaier Almanya’nın geniş çaplı bir elektrik kesintisi yaşayabileceğini söyledi. Üç nükleer santralin daha uzun süre çalışması gerektiğini söyleyen Kleimaier, "Nükleer santrallerimizi kapatırsak, komşu ülkeler acil durumlarda bize elektrik sağlama konusunda çok az anlayışa sahip olacaktır" dedi.

Diğer taraftan, kış aylarında doğalgazın kesilmesine karşı birçok kişi, elektrikli ısıtıcılara hücum etti. Ancak bu da ilerleyen dönemde Alman elektrik şebekesinin bunu kaldıramamasına neden olabilir. Yani bu, sadece ısınma sorunu değil, cep telefonları şebekesinin bozulması, trafiğin felç olması, hatta su dağıtımında bile sorun yaşanması anlamına geliyor.

Başkan Kleimaier, “Elektrik yoksa bütün şebeke sistemi çöker ve bu da IT sisteminde büyük bir kaos yaratır” dedi, ayrıca prizde açık halde bırakılan elektrikli ısıtıcıların elektrik kesilip gelince ciddi bir sigorta atma problemi yaratacağına da dikkati geçti.

Geri Dön 02 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN