Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Mayıs 2022 Cumartesi

Ulaştırma Bakanı tren ve otobüslerde de maske zorunluluğunun kalkmasından yana

FDP’li Ulaştırma Bakanı Volker Wissing artık hem uçuşlarda hem de tren ve yerel ulaşımda maskesi zorunluluğunun sona ermesinden yana olduğunu söyledi.

Bakan Wissing, "Burada Avrupa genelinde tek tip bir yaklaşım benimsenmeli ve özellikle hava trafiğinde maske zorunluluğunu kaldırmalıyız” dedi ve bunun otobüsler ve trenler için de geçerli olması gerektiğini söyledi. 

Fransa’da toplu taşımada maske zorunluluğu pazartesi günü sona eriyor. Fransa Sağlık Bakanı Veran, maske zorunluluğunun sadece hastane ve bakım evlerinde devam edeceğini söyledi.

Avrupa Birliği yetkilileri, perşembe günü koronavirüs salgının hafiflemesiyle birlikte 16 Mayıs Pazartesi gününden itibaren havaalanlarında ve uçaklarda maske takma zorunluluğunun kaldırılacağını açıklamıştı. Avrupa Birliği Havacılık Güvenlik Ajansı (EASA) İcra Direktörü Patrick Ky "Yolcular yine de sorumlu davranmak ve başkalarının seçimlerine saygı göstermek durumundadır" uyarısında bulunmuştu. Uygulama 16 Mayıs tarihinden itibaren yürürlüğe girecek, ancak havayolu şirketleri bu tarihten sonra da farklı kuralların uygulandığı yerlere yolculuk yapılması durumunda maske kuralını uygulamaya devam edebilecek.

Geri Dön 14 Mayıs 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN