Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Nisan 2022 Salı

Ukraynalılar’dan ‘Macronlaşmak’ kavramı: Çok endişelenmek ama hiçbir şey yapmamak

Ukraynalılar, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Ukrayna ile dayanışma mesajlarının sözde kalması sonrası Macronete (Macronlaşmak) kelimesini türetti. Bu kelime ‘bir durum hakkında çok endişelenmek ama hiçbir şey yapmamak’ anlamına geliyor.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ukrayna ile ilgili verdiği dayanışma mesajlarının ardından, durumla ilgili gerçek manada hiçbir adım atmaması nedeniyle eleştiriliyor. 

Rusya-Ukrayna savaşı sırasında Eyfel Kulesi’ni Ukrayna bayrağı renkleriyle donatan, Elysee Sarayı’ndan endişeli fotoğraflar paylaşan Macron’a, soruna çözüm olabilecek hiçbir adım gelmediği gerekçesiyle Ukraynalılar tepkili.

Öyle ki Ukraynacada Macronete (Macronlaşmak) diye bir kelime doğdu. Kelimenin karşılığı olarak ‘bir durum hakkında çok endişelenmek ama hiçbir şey yapmamak’ kavramı gösteriliyor.

Geri Dön 12 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN