Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
28 Mayıs 2022 Cumartesi

Ukraynalı mültecilere ücretsiz bilet dönemi sona eriyor

Almanya’ya sığınan Ukraynalı mülteciler ülke genelinde toplu taşımayı ücretsiz kullanıyordu. Bu uygulama 1 Haziran’da sona erecek. Mülteciler bu tarihten itibaren bilet almak zorunda.

İnsan hakları örgütü Pro Asyl Sözcüsü Wiebke Judith, yardım kampanyalarının sona ermesini eleştirdi. RND’ye konuşan Judith, "Savaş bitmiş değil, insanlar ülkelerinden kaçmaya devam ediyor. Mültecilerin, hangi şehre sığınacaklarını özgürce seçebilmesini sağlamalıyız. Bunun için ücretsiz toplu taşıma kullanım hakkı devam etmeli” diye konuştu. 

Ancak, Alman Taşımacılık Şirketleri Birliği (VDV), sınıra yakın seçilen güzergahlarda yine ücretsiz seferler düzenlenmeye devam edecek.

Yapılan yasal düzenlemelerle, sığınmacılar, Haziran ayından itibaren, Sosyal Güvenlik Kanunu II'den yararlanabilecek. Aynı zamanda toplu taşımadan da indirimli olarak faydalanabilecek, 9 avroluk bileti de alabilecekler. İç Politika Sözcüsü Alexander Throm, "Ücretsiz ulaşım hakkının sona ermesi, bu haklarla birlikte oldukça anlaşılabilir bir durum” dedi.

Geri Dön 28 Mayıs 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN