Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Haziran 2022 Cumartesi

Ukrayna’da savaşan iki İngiliz’e idam cezası verildi

Ukrayna’da Rus güçlerine karşı gönüllü olarak savaşan 2 İngiliz vatandaşı  Rusya’nın kontrolündeki Donetsk’te idam cezasına çarptırıldı.

Ukrayna’da Rus güçlerine karşı savaşan 2 İngiliz vatandaşı Aiden Aslin ve Shaun Pinner, Ukrayna’nın şu anda Rusya’nın kontrolünde olan, uluslararası toplumun tanımadığı ‘Donetsk Halk Cumhuriyeti’nin mahkemesi tarafından idam cezasına çarptırıldı. İdam cezasının gerekçesi olarak bu 2 kişinin ‘paralı asker’ olması gösterildi. Ancak ikisi de 2018’den beri Ukrayna’da yaşıyor, biri aynı zamanda Ukrayna vatandaşı.

Karar büyük tepki aldı. Bu kişilerin aileleri, acil tıbbi ve hukuki yardım çağrısı yaptı. İngiltere hükümeti ve Ukrayna Başsavcısı, kararın Cenevre sözleşmesine aykırı olduğunu vurguladı. Ukrayna Başsavcısı Irina Venediktova, cezanın uluslararası hukuku ve insan haklarını ihlal ettiğini dile getirdi. 

Geri Dön 11 Haziran 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN