Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Eylül 2022 Çarşamba

Ukrayna'da Rus kontrolündeki bölgelerde referandum kararı

Ukrayna Rusya savaşı sürerken, Rusya kontrolündeki dört bölgede ‘Rusya’ya katılma referandumu’ düzenlenecek. Referandumun 23 Eylül ila 27 Eylül tarihleri arasında yapılacağı duyuruldu.

Ukrayna'da Rus kontrolündeki bölgelerde referandum kararı

Donetsk Halk Cumhuriyeti, Luhansk Halk Cumhuriyeti, Herson ve Zaporojye bölgelerinin Rusya’ya bağlanmak için referandum düzenleme kararlarını olumlu olarak değerlendiren Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, söz konusu girişimin bu bölgelerdeki halkların kendi kaderlerini tayin etme isteklerini ortaya koyduğunu söyledi. Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma Başkanı Vyaçeslav Volodin ise parlamento genel toplantısında yaptığı konuşmada Donbass bölge halklarının referandumlarda oylarını Rusya’ya katılmaktan yana kullanması halinde Moskova’nın bu kararı destekleyeceğini ifade etti.

Ukrayna tepkili

Ukrayna ise bu tür hamleleri, ilhaka meşruiyet sağlamak için tasarlanmış ‘danışıklı dövüş’ olarak değerlendiriyor. Ukrayna Dışişleri Bakanı Dimitro Kuleba referandumun hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini söyledi. Kuleba, "Ukrayna bu bölgeleri özgürleştirmeyi sürdürecek" ifadelerini kullandı. Kiev’e bağlı Luhansk Valisi ise Rusya’nın yapabileceği tek şeyin alelacele sahte referandumlar düzenlemek olduğunu savundu.

Geri Dön 21 Eylül 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN