Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Temmuz 2022 Cumartesi

Ucuz toplu taşıma talepleri artıyor

Almanya’da 9 avroluk biletlerin başarısı, dernekleri de harekete geçirdi. Dernekler toplu taşımada kalıcı olacak adil fiyatlı kampanyalar talep ediyor.

Ucuz toplu taşıma talepleri artıyor

Alman Trafik Şirketleri Birliği (VDV), ülke çapında geçerli olacak 69 avroluk bilet çağrısında bulundu. Projenin maliyetinin yıllık 2 milyar avro olduğunu belirten Dernek Başkanı Oliver Wolff, FAZ’a verdiği demeçte “1 Eylül’den itibaren iklim bileti konseptiyle sunulacak projeyle toplu ulaşımı desteklemeye devam edebiliriz” dedi. 

Yeşiller Partisi’nin Lideri Ricarda Lang de FAZ’a konuştu. Lang, “İndirimli tarifelerin, ülke çapında, adil fiyatlarda halka ulaştırılmasını destekliyoruz” dedi.

SDP’li Detlef Müller de, “Toplu ulaşım tarifelerinin ücretinden çok psikolojik etkisi önemli. İnsanları arabalarını evde bırakmaya yönelik bir konsept hazırlamalıyız. Federal Hükümet ve Eyaletler bir araya gelerek ortak bir model hazırlamalı ve artık ulaşım maliyetleri kalıcı olarak düşürülmeli” dedi. 

Sol Partili Milletvekili Bernd Riexinger da sosyal medya üzerinden 69 avroluk bir biletin çok pahalı olduğunu yazdı.

Bremen SPD’den de kısa bir süre önce yıllık 365 avro tutarında bilet çağrısı gelmişti. Federal Tüketici Merkezleri Birliği (vzbv) de öneriye desteklemiş ve “Ulaşım fiyatlarını yeniden düzenleyerek, krizden etkilenenleri biraz olsun rahatlatabiliriz” açıklaması yapılmıştı.  

Civey araştırma şirketi tarafından Spiegel adına yapılan bir ankette de Almanların yarısından fazlası (yüzde 54) yıllık 365 avroluk bileti istediğini söylemişti. Projeye örnek olarak ise Avusturya’nın Başkenti Viyana’da yıllardır uygulanan 365 avroluk bir bilet gösterildi. Ancak bu bilet yalnızca şehir içinde geçerli. 

Geri Dön 16 Temmuz 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN