Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Eylül 2022 Salı

Üçüncü yardım paketinin detayları açıklandı

Alman hükûmeti, vatandaşı enflasyona ve hayat pahalılığına karşı korumak adına 65 milyar avroluk üçüncü yardım paketini hazırladı. İşte paketin detayları...

Üçüncü yardım paketinin detayları açıklandı

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, bu rakamın daha önce açıklanan iki paketin toplamından fazla olduğunu hatırlatarak, kimseyi yalnız bırakmayacaklarına ilişkin sözünü de yineledi. Yapıcı görüşmelerle hükûmetteki partilerin alınacak önlemler üzerinde uzlaştıklarını da kaydeden Scholz, "Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Bu gerçeğin ifadesi edilmesi lazım" dedi.

Pakette neler var?

Ülke çapında 1 Haziran- 31 Ağustos döneminde uygulanan 9 avroluk aylık biletin halefi olacak Almanya genelinde geçerli yeni bir toplu taşıma bileti (aylık 49 ila 69 avro arasında) uygulaması.

Şu anda 640 bin kişiye verilen konut ödeneği yardımı 2 milyon kişiye çıkarılacak

Emeklilere 1 Aralık'tan itibaren 300 avroluk yeni bir enerji ödeneği verilecek. 

Öğrenciler için bir defaya mahsus 200 avroluk bir ödeme yapılacak. 

Hartz IV, 1 Ocak itibarı ile “Bürgergeld” (Vatandaşlık Parası) olarak ödenecek ve enflasyon dikkate alınarak yaklaşık 500 avroluk standart bir orana yükseltilecek. 

Çocuk parası 1 Ocak 2023’ten itibaren birinci ve ikinci çocuk için 18 avro artırılacak.

Hanehalkını rahatlatmak amacıyla temel tüketim için elektrik fiyatları düşürülecek. Bu şu anlama geliyor; elektrik fiyatlarına fren gelecek ve şebeke ücretlerindeki artış sınırlandırılacak. Ne var ki bu tedbir Avrupa’da da tartışılıyor. Bu konuda hükûmet Avrupa Birliğine baskı yapacaklarını açıkladı. Ancak yine de zamanında kabul edilip uygulanamaması hâlinde, tüketiciler üzerindeki yükü hafifletmek amacıyla hükûmet, piyasanın uyumlandırılması konusunda devreye girecek.

Şirketlere yönelik mevcut destek programları 31 Aralık 2022'ye kadar uzatılacak.

Ağırlıklı olarak enerji sektöründe faaliyet gösteren 9 bin şirkete 1,7 milyar avroluk vergi indirimi uygulanacak.

Midi-job aylık kazanç sınırı, 1 Ekim 2022’den itibaren 1.600 avroya, 1 Ocak 2023’ten itibaren 2 bin avroya çıkarılacak.

Homeoffice çalışanlar, evden çalıştıklarında her gün için 5 avroyu (yıllık en fazla 600 avro) gelir vergisinden düşebilecekler.

Karbondioksit fiyatlarına yapılması planlanan zam. 1 Ocak 2023’ten 1 Ocak 2024’e ertelenecek.

Geri Dön 06 Eylül 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN