Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Temmuz 2022 Çarşamba

Üçüncü yardım paketinde neler var?

Artan hayat pahalılığı hükûmeti bir yardım paketi hazırlamaya daha zorladı. Peki Hartz 4’nın yerine gelecek Bürgergeld’de neler olacak? Detaylar haberde…

Çalışma Bakanı Hubertus Heil’ın açıkladığı gibi öncelikle Hartz 4’nın yerine gelecek olan Bürgergeld’in standart oranları aylık 40-50 avro arasında yükseltilecek. Bürgergeld ile ilgili yapılan hesaplamalar fiyat değişimlerine göre yeniden düzenlenecek. Ancak FDP şu an için projeye ikna edilebilmiş değil.  

Artan kiralar nedeniyle, Wohngeld, yani konut yardımı alanların sayısı yüzde 22 oranında yükseldi. Bu yüzden hükûmetin gündemdeki ikinci konu ise konut yardımları. 

Başbakan Scholz, geçtiğimiz günlerde ‘büyük konut yardımı reformu’ (große Wohngeldreform) yapılacağını söylemiş ve artan ısınma maliyetleri oranında zam yapılacağının sinyalini vermişti. 

Yardım paketinde olacağı düşünülen bir diğer konu ise elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyemeyenlerin borçlarında moratoryuma yani ertelemeye ya da yeniden yapılandırılmaya gidilmesi. Yeni düzenlemeler hayata geçirilirse bunlardan hem kiracılar hem de ev sahipleri faydalanabilecek. Faturalarını ödeyemeyen ev sahipleri de KfW'den faizsiz bir kredi alabilecekler. 

Üçüncü yardım paketiyle ilgili 9 avroluk bilet konusu da yeniden gündeme geldi.  SPD Eş Başkanı Esken, 9 avroluk bilet uygulamasının devam ettirilmesini önerdi. Ancak Maliye Bakanı Christian Lindner, böyle bir kampanyayı finanse edebilecek fon kalmadığını söylüyor. Bunun yerine banliyö ödeneklerinin (Pendlerpauschale) artırılmasını önerdi. 

Geri Dön 27 Temmuz 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN