Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Eylül 2022 Perşembe

Uçakta maske zorunluluğu 23 Eylül’e kadar sürecek

Mevcut yasal duruma göre, uçakta maske zorunluluğu 23 Eylül'e kadar geçerli. Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, havalandırma sistemi sayesinde uçaklarda enfeksiyon kapma riskinin düşük olduğunu söyledi.

Federal Sağlık Bakanı Lauterbach pazartesi günü pandemi durumu izin verdiği sürece uçakta maske zorunluluğunun kaldırılacağını açıklamıştı. DPA’ye verdiği demeçte havalandırma sistemleri nedeniyle uçakta enfeksiyon kapma riskinin düşük olduğuna dikkati çeken Bakan Lauterbach, maskenin bir ‘düzenleme meselesi değil, akıl meselesi’ olduğunu söyledi. Diğer taraftan otobüs ve trenlerde maske zorunluluğun devama ettiğini hatırlattı ve bu zorunluluğunun kaldırılması teklifine ilişkin “Bu bir seçenek değil” diyerek, kesinlikle karşı çıktı.

FDP’li Adalet Bakanı Marco Buschmann da, Rheinische Post’a yaptığı açıklamada, "Uçakta maske zorunluluğunun kaldırılmasını destekliyorum. Böylece, Avrupa’nın geri kalanında da geçerli olan uygulamayı izlemiş olacağız” dedi.

Federal Meclis (Bundestag), perşembe günü yeni Enfeksiyondan Korunma Yasası’nı oylayacak. Sonrasında da Federal Konsey (Bundesrat) yasayı onaylanacak. Bakanlar Kurulu, çoğu ilkbaharda kaldırıldıktan sonra, 1 Ekim - 7 Nisan 2023 tarihleri ​​arasında uygulanmak üzere yeni koronavirüs düzenlemelerini içeren bir Enfeksiyondan Korunma Yasası taslağı sunmuştu. 

Öte yandan Bavyera Sağlık Bakanı Klaus Holetschek, koalisyonun tutarsız kararlarla gülünç duruma düştüğünü söyledi ve Sağlık Bakanı Karl Lauterbach’ı hedef aldı. Holetschek, “Sağlık Bakanı FDP'ye boyun eğerse onu kim ciddiye alabilir ki?” dedi.

Geri Dön 08 Eylül 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN