Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Haziran 2022 Cumartesi

Üç günlük tatilde tren yoğunluğuna dikkat

Pazartesi günü Pfingstmontag, yani tatil. Bu sebeple üç günlük bir hafta sonu tatili olacak. 9 avroluk biletlerle birlikte yoğunlaşması beklenen tren kullanımına karşı uyarılar geldi.

Üç günlük tatilde tren yoğunluğuna dikkat

Alman Taşıma Şirketleri Birliği (VDS) ve Deutsche Bahn (DB), özellikle turistik yerlere bağlantılı hatlarda tatil, hafta sonları ve yaz aylarında aşırı bir yoğunluk olmasını bekliyor. 

Deutsche Bahn Sözcüsü, en popüler yerlere giden seyahat hatlarında (Kuzey Denizi, Baltık Denizi, Stuttgart ve Konstanz Gölü) ciddi bir yolcu artışı olabileceğini söyledi. Sözcü, bu tatil günlerinde yerel ve bölgesel ulaşım için ek tren seferi konulmasının planlanmadığını çünkü zaten 3 ay boyunca, özellikle Kuzey ve Baltık Denizlerine ve güneye olan güzergahlar için 50 ilave bölgesel tren (Regionalbahn) kullanılacağını belirtti. Bu da DB tahminine göre, günde 250 seyahate ve yaklaşık 60 bin yolcuya tekabül ediyor.

Alman Taşıma Şirketleri Birliği Başkanı Ingo Wortmann da Brandenburg, Mecklenburg-Batı Vorpommern ve Bavyera'da yerel şirketlerin şimdiden tren sayısını arttırdığını söyledi. Başkan Wortmann vatandaşlara tatil öncesi zaman açısından esnek şekilde planlama ve mümkün olan en az bagajla seyahat etme önerisinde bulundu.

DB Regio Başkanı Jörg Sandvoß ise "Önümüzdeki üç ay içinde artan talep nedeniyle çok kalabalık trenler, otobüsler olacağının farkındayız” dedi. Sandvoß, "Trenleri, otobüsler, servis personelini kelimenin tam anlamıyla elimizde olan her şeyi hazırlıyoruz” dedi ve buna rağmen aşırı yüklenme ve kapasite sınırına ulaşılabileceği uyarısında bulundu. 

Geri Dön 04 Haziran 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN