Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Ağustos 2022 Salı

Tuvalet kağıdı kıtlığı yeniden başlayabilir

Kağıt üreticileri önümüzdeki dönemde tuvalet kağıdı kıtlığının yeniden yaşanabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Tuvalet kağıdı kıtlığı yeniden başlayabilir

Kağıt Sanayicileri Birliği Başkan Yardımcısı Martin Krengel, koronavirüs salgınının başındaki tuvalet kağıdı krizini işaret ederek "Bu sefer yaklaşan kıtlığın nedeni salgının başlangıcında olduğu gibi istifleme değil, enerji arzı sorunu. Böyle bir durumda artık arz güvenliğini garanti edemeyiz. Böylesine önemli bir ürünün arz güvenliği risk altında" diye konuştu.

Almanya, Rusya'nın doğalgaz arzı önümüzdeki daha da azaltması durumunda, tuvalet kağıdı ve karton gibi temel ihtiyaç maddelerinin temininde sıkıntı yaşayabilir. Çünkü tuvalet kağıdı üretimi çok fazla su, elektrik ve büyük ölçüde gaza dayanıyor. Bu da, üretim maliyetlerini çok ciddi şekilde artıyor. İlk maliyet farkları tüketiciye zamlarla yansıtıldı.

İstatistiklere göre, Almanya’da kişi başına, yılda ortalama 134 rulo tuvalet kağıdı kullanılıyor. Kağıt Sanayicileri Birliği, ülke genelinde yaklaşık 10 üretici şirketin her yıl yaklaşık 750 bin ton tuvalet kağıdı ürettiği aktardı.

Geri Dön 30 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN