Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
29 Temmuz 2022 Cuma

Tuvalet kağıdı kabusu geri dönebilir

Rusya'nın doğalgaz arzını önümüzdeki aylarda azalması ihtimali, Almanya’da tuvalet kağıdı ve karton gibi temel ihtiyaç maddelerinde kıtlıkla karşı karşıya kalabileceği endişesine neden oldu.

Almanya’da Bavyera Kağıt Dernekleri Başkanı Jürgen Schaller, Die Zeit gazetesine yaptığı açıklamada, Rusya'dan gelen doğalgazın uzun süre kesilmesi durumunda kağıt sektörünün kullandığı doğalgazın da kısıtlanacağının beklendiğini söyledi. Schaller, "O zaman çalışmayı biraz düşürmemiz gerekecek ancak bu zor olacak. Bir kağıt makinesinin üretimini sınırlı ölçüde azaltabilirsiniz ancak konu, şirket için bunun ekonomik olarak değip değmeyeceğidir" ifadesini kullandı.

Kağıt endüstrisi için standart doğalgaz kullanımının yüzde 30'u ile yetinmek zorunda kalmanın ne anlama geleceğine ilişkin soruya Schaller, "Şirketimde muhtemelen makineyi birkaç günlüğüne kapatmam gerekecek. Makineyi kapatıp yeniden başlatmak zahmetli olsa da bu mümkün” yanıtını verdi.

Schaller, bu durumda çalışanları muhtemelen kısa çalışma uygulamasına geçirmeleri gerekeceğini de savunarak, "Şirketimdeki birçok çalışan, zaten çok endişeli. Onlara gücenmiyorum çünkü sadece yüzde 50 veya 60 üretim yaparsak bu şirketimiz için sürdürülemez. Dürüst olmak gerekirse ben de endişeleniyorum” ifadelerini kullandı.

Doğalgaz kıtlığının sektör üzerindeki ekonomik etkisi hakkında çok spekülasyon yapmak istemediğini ancak durumun kolay olmayacağını belirten Schaller, "Doğalgaz gerçekten uzun süre gelmezse bu durum tüm sektörü felç edebilir" değerlendirmesinde bulundu.

Schaller; kağıdın gazete, tuvalet kağıdı, karton, ambalaj gibi günlük hayatın her yerinde kullanıldığına işaret etti.

Geri Dön 29 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN