Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Ağustos 2022 Perşembe

Türkiye’den Almanya’ya 150 havalimanı personeli

Almanya Havacılık Yer Hizmetleri İşverenleri Birliği’nden (ABL) yapılan açıklamaya göre Türkiye’den Almanya’daki havalimanlarında çalışmak üzere 150 personel ile sözleşme imzalandı.

Türkiye’den Almanya’ya 150 havalimanı personeli

Almanya Havacılık Yer Hizmetleri İşverenleri Birliği (ABL) Başkanı Thomas Richter, Reuters haber ajansına yaptığı açıklamada, Türkiye'den gelecek personelle ilgili olarak, “Yaklaşık 150 iş sözleşmesi imzalandı. İlk grup bu hafta içinde diğerleri önümüzdeki hafta burada olacak" ifadelerini kullandı. Richter ayrıca, ağırlıklı olarak yolcu bagajlarının taşınmasında çalışacak ve sözleşmeleri 6 Kasım tarihinde sona erecek olan söz konusu 150 personeli Münih ve Nürnberg havalimanlarının istediğini aktardı. 

Federal hükûmete geçen haziran ayı başında çağrıda bulunan çok sayıda havacılık şirketi, yaklaşık 2 bin kişilik personel açığının giderilmesi için destek talebinde bulunmuştu. Bu talebin de bürokratik engellerin en aza indirilerek, Türkiye'den getirilecek işçilerle giderilmesi gündeme getirilmişti.

ABL Başkanı Thomas Richter, yurt dışından personel getirme sürecinin çok uzun zaman aldığını ve bunu "Müthiş bir başarı olarak değerlendirmenin doğru olmayacağını" dile getirdi.

Geri Dön 18 Ağustos 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN