Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
29 Temmuz 2022 Cuma

Tüketici duyarlılığı tüm zamanların en düşük seviyesinde

Almanya’da hayat pahalılığı ve savaş etkisiyle satın alma eğilimi düştü. Son ankete göre tüketici duyarlılığı da tüm zamanların en düşük seviyesinde.

Almanya’da yüksek enflasyon ve savaşın etkileri, Almanların tüketim eğilimi de negatif etkiledi. Pazar araştırma enstitüsü GfK tarafından yapılan son anket, temmuz ayında tüketici duyarlılığının tüm zamanların en düşük seviyesine gerilediğini ortaya koydu. GfK Tüketici Uzmanı Rolf Bürkl konuya ilişkin, "Gıda ve özellikle enerji fiyatlarındaki öngörülemeyen artışlar ve gaz arzıyla ilgili durum tüketicilerin satın alma alışkanlıklarını değiştirdi" değerlendirmesinde bulundu.

Bununla birlikte doğalgaz krizi nedeniyle toplumdaki gelir endişelerinin de arttığı ve birçok insanın işlerini kaybetmekten korktuğu belirtildi. Piyasa araştırmacılarına göre, satın alma eğiliminin yeniden canlanması ancak Ukrayna’da ateşkes sağlanırsa gerçekleşebilecek.

Geri Dön 29 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN