Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Ağustos 2022 Salı

Trafik ışıkları kararıyor: Almanlar koalisyondan memnun değil

Almanya’da SPD, Yeşiller Partisi ve FDP’nin oluşturduğu üçlü koalisyon hükûmetine destek en düşük seviyeye indi. Halkın yüzde 67’si koalisyondan memnun değil.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve başında bulunduğu SPD, Yeşiller ve FDP arasındaki üçlü koalisyon hükümetinin popülerliği, iktidara geldiği geçen Aralık ayından bu yana en düşük seviyeye indi. Almanya’da son yapılan kamuoyu yoklamasında Başbakan Olaf Scholz’a ve hükümete olan güven dibe vurdu. 

Bild am Sonntag gazetesi adına Insa araştırma şirketi tarafından yapılan ankete katılanların yüzde 62’si Başbakan Olaf Scholz’un yaptıklarından memnun olmadığını söyledi. Memnun olanların oranı ise sadece yüzde 25’de kaldı. Bu, Aralık 2021'de Scholz'un başbakan olduğu zamandan bugüne kadarki en düşük değer olarak kayıtlara geçti.

Trafik lambası koalisyonun icraatlarından memnuniyeti ilgili de benzer sonuçlar çıktı. Yüzde 67’si memnun değilken, yüzde 27 hükümetin çalışmalarından memnun olduğunu belirtti.

Geri Dön 23 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN